sábado, 14 de abril de 2012

Literacka inicjatywa polonijna


Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszam Państwa na strony nowego portalu, który powstał w celu promocji polskiej, dobrej literatury za granicami Polski.

http://www.polscy-pisarze.com/index.php

Wiemy, że polska książka jest ofertą pierwszej jakości i najwyższy czas, by świat ją poznał. Chcielibyśmy z nią dotrzeć w pierwszej kolejności do rozsianej po całym świecie Polonii. Jest nas przecież około 17 mln. A później z chęcią zaprezentujemy ją całemu światu.

Nazywam się Marlena Gałczyńska i jestem pomysłodawcą, twórcą i redaktor naczelną portalu. Jestem też polską emigrantką - pisarką i dziennikarką. Autorką Duńskiej Odysei. Wiem, że wśród nas emigrantów istnieje głęboka potrzeba i tęsknota do polskiej literatury. Dlatego postanowiłam wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom i razem z grupą ponad 50 pisarzy, wydawców i tłumaczy stworzyć portal przedstawiający i promujący polską książkę.

Chcielibyśmy nawiązać ścisłą współpracę z polonijnymi portalami i regularnie informować Państwa o nowościach książkowych i nowinach ze świata polskiej literatury. Jako, ze nasza inicjatywa ma przede wszystkim wychodzić naprzeciw integracji polskiej Polonii, proponujemy Państwu umieszczenie loga Państwa portalu na naszych stronach i chcielibyśmy także umieścić nasze logo u Państwa.
Wierzymy, że wspólnie uda nam się zrobić coś dobrego dla polskiej literatury, a my - Polonia całego świata na tym skorzystamy i staniemy się sobie bliżsi, niezależnie od liczby, dzielących nas kilometrów.

Serdecznie Państwa Zapraszam!

Z poważaniem

Marlena Gałczyńska

No hay comentarios: