lunes, 11 de junio de 2012

Pierwsze w Polsce Warsztaty Marinery - królowej tańców z wybrzeża Peru


Czy kobieta może prowadzić w tańcu? Przekonaj się już w czerwcu podczas Pierwszych w Polsce Warsztatów Marinery. Alfredo Di Natale, sześciokrotny Mistrz Narodowego Konkursu Marinery w Peru wprowadzi Was w tajniki tego niezwykłego tańca i zaspokoi Waszą ciekawość podczas specjalnej Rundy Pytań.
Celem tegorocznej edycji projektu Peru4D, w ramach której odbędą się czerwcowe warsztaty marinery, jest inspirowanie zmian w społecznej świadomości i podejściu do różnorodności kulturowej. Każdy z nas jest inny: Górale nie są tacy sami jak Kaszubi, warszawianie różnią się od
krakowian, a potomkowie Inków nie są jednakowi z
Afro-Peruwiańczykami.
Zrozumienie, zaakceptowanie i szanowanie się mimo różnic
sprawi, że przestaną nas one dzielić, a zaczną inspirować.
11 i 12 czerwca 2012 r. dzięki cyklowi wydarzeń poświęconych marinerze, które odbędą się w studiu tańca Salsa Libre w Warszawie, będziecie mogli zbliżyć się do bogatej kultury tanecznej i muzycznej Peru, poznając taniec z peruwiańskiego północnego wybrzeża, który jest dalece odmienny od powszechnie znanego folkloru andyjskiego. Alfredo Di Natale i jego zespół zaprezentują ten wyjątkowo elegancki i pełen pasji taniec podczas pokazu na żywo, warsztatów tanecznych i specjalnej „Rundy Pytań”, która będzie miała miejsce 12 czerwca, o godz. 11:00 w studiu tańca Salsa Libre.
Daj się zainspirować, bądź inspiracją dla innych.
Tańcz, czuj, żyj i bądź z nami już w czerwcu!

Co: Marinera: warsztaty taneczne w ramach festiwalu Peru4D
Kiedy: 11 i 12 czerwca 2012 r.
Gdzie: studio tańca Salsa Libre, ul. Solec 38, Warszawa
Organizator: Peru4D, www.peru4d.com
Partner: Salsa Libre, www.salsalibre.pl
Więcej informacji na profilu Peru4D na Facebooku: www.facebook.com/peru4d
Zapisy i kontakt z mediami pod adresem: aleksandra.szymczak@peru4d.com
O tańcu marinera:
Marinera jest pełnym wdzięku, elegancji i radości spontanicznym dialogiem kochanków, w którym kokieteryjność i figlarność kobiety oraz galanteria i inteligencja mężczyzny przekształcają się w zachwycający spektakl porozumienia w tańcu. Stroje, których tańczona jest marinera, nawiązują do tradycyjnych ubiorów danego regionu Peru, a najbardziej charakterystycznym elementem jest obowiązkowa chustka, dzięki której drugą nazwą marinery jest „Baile de Pañuelo” („Taniec z Chustką”).
O Alfredo Di Natale:
Od wczesnego dzieciństwa Alfredo dzieli się swoją miłością i pasją do tańca oraz folkloru peruwiańskiego. Marinerę tańczy od szóstego roku życia i w trakcie swojej kariery sześciokrotnie wygrał Narodowy Konkurs Marinery w Trujillo w Peru, z czego trzykrotnie w kategorii „Mistrz mistrzów”. Jako organizator wielu konkursów i kongresów marinery w Stanach Zjednoczonych (w Miami i Waszyngtonie) oraz w Europie (m.in. w Rzymie i Genewie) jest jednym z ważniejszych ambasadorów folkloru
peruwiańskiego na świecie.

No hay comentarios: